022A je to tu. Je krásná, sluncem prosvícená středa 8. května, ale tentokrát roku 2019. Fotbalové hřiště a tenisové kurty TJ SPARTAK STRAŠICE, z.s. budou už za chvíli zaplněny veselými, energií nabitými malými sportovci. Proč? Protože se tu již potřetí v řadě koná akce Dětská kopaná a tenis ve Strašicích a opět pod záštitou České unie sportu v rámci programu Sportuj s námi. Letos jde již o 9. ročník fotbalového turnaje starších a mladších přípravek a 3. ročník tenisového turnaje neregistrovaných hráčů do 13 let.

Než sem všechny děti naběhnou, je nutné připravit sportoviště, zázemí, občerstvení a doladit celý průběh dne. O to se postarají, jako vždy, členové realizačního týmu SPARTAKU a hlavně hodní rodičové naší drobotiny, kteří jako pokaždé připraví něco dobrého k snědku – při tom všem sportování přece vytráví, musí se tedy doplnit energie. A co že tu bude k zakousnutí? Řízečky, tousty, sladké a slané pečivo, jahody – ty mizely opravdu hodně rychle, melouny, atd.. Mňam, mňam, mňam, už se vám taky sbíhají sliny? Dětem se také sbíhaly a to tak, že odpoledne už byly všechny dobrůtky fuč. Díky rodičové, díky realizační týme.

 

3. ročník dětského tenisového turnaje neregistrovaných hráčů

Rok se s rokem sešel, aby opět jako první celý sportovní den zahájili malí tenisté. Letošní turnaj je zároveň první zatěžkávací zkouškou po zimní pauze pro naše kurty. Jak se později ukázalo, vše bylo dobře připravené a kurty obstály na výbornou.

Počasí si dalo říci, je super a přispívá k dobré náladě na našem sportovišti.

069Mezi půl devátou a devátou hodinou probíhá prezentace. Do prezenční listiny se zapisuje 11 hráčů a hráček v následujícím složení: Kindigerová Justýna, Chochola Filip, Hlavičková Emma, Hlavičková Nicol, Karas František, Aneta Ungermannová, Hrnčíř Jiří, Studničková Ella, Studničková Nikol, Denisov Daniel, Hrušková Eliška. Bohužel se letošního tenisového klání nemohly zúčastnit vítězky předešlých dvou turnajů a to v podání sester Studničkových z důvodu nemoci a úrazu ruky. Moc je to mrzelo. Tak příště "na sto pro", děvčata.

Úderem 9. hodiny na kurtech propukají první soutěže.

Tenisový turnaj je pro tento rok netradičně rozdělen do dvou částí. První část se zaměřuje na dovednost hráčů a druhá se již tradičně věnuje klasické hře na kurtech.

První část turnaje má za úkol porovnat dovednosti tenistů a aktéři tudíž musí trefovat daný terč, porazit na dálku pět balení tenisáků, na čas přeskákat tréninkový žebřík s míčkem na raketě a nebo správně zaměřit a trefit míček do daného prostoru.

V této soutěži se o třetí a druhé místo dělila Studničková Nikol a Chochola Filip. Na prvním místě skončil Karas František.

070Druhá část turnaje už směřuje na kurty.

V turnaji nejmenších tenistek Elišky Hruškové a Elly Studničkové, které se ve velkém a úporném boji nakonec rozešly smírným počtem bodů, nehrálo vůbec žádnou roli, kdo je vítěz, ale hlavní byla radost a chuť této líhně do tenisu.

Zbývající účastníci jsou rozděleni podle výkonnosti do dvou skupin. V první skupině se čtyřmi hráči se hraje na celý kurt. Druhá skupina o pěti tenistech hraje na zkrácený kurt. A výsledné pořadí jest následující:

První skupina:
1. Hlavičková Emma
2. Karas František
3. Chochola Filip
4. Hrnčíř Jiří
 
Druhá skupina:
1. Denisov Daniel
2. Hlavičková Nicol
3. Kindigerová Justýna
4. Ungermanová Aneta
5. Studničková Nikol

Touto cestou bych chtěl poděkovat za spoluúčast na organizování dětského tenisového turnaje Katce Culkové, Jiřímu Hruškovi a Romanu Studničkovi. Velké díky také patří celému TJ SPARTAK STRAŠICE, z.s. pod vedením pana Josefa Štycha, které zajistilo sladké odměny pro naše malé tenisty. Díky si taktéž zaslouží rodiče z řad tenistů a fotbalistů, kteří přispěli svými sladkými a slanými výtvory k dobré náladě všech na turnaji.

Hlavní odměnou nás pořadatelů je, že úsměv a radost ze hry bylo vidět na všech aktérech a jejich rodičích.

Předseda oddílu Pavel Studnička

 

9. ročník fotbalového turnaje starších a mladších přípravek

030Zatímco na tenisových kurtech už jsou dvouhry v plném proudu, na sousední kolbiště přijíždí fotbalová mužstva starších a mladších přípravek. Začíná to tu trochu vypadat jak v mraveništi. Na fotbalovém hřišti se to hemží dětmi, trenéry, asistenty, rodiči, diváky a realizačním týmem TJ SPARTAK STRAŠICE, z.s.. À propos, u stolů s občerstvením je to, pro změnu, jak ve včelím úle.

Za starší přípravku (U11) tu bude hrát 9 družstev a za mladší přípravku (U9) 10 družstev z Plzeňského a Středočeského kraje.

Vše vypuká 10. hodinou. Sektor travnatého fotbalového hřiště je rozdělen na čtyři hrací plochy. Dvě pro starší přípravky a dvě pro mladší přípravky. Aby to lépe odsýpalo. Hrát se bude dle platných pravidel pro malé formy fotbalu FAČR: hrací doba podle počtu044 přihlášených družstev, mladší U9 4+1 a starší U11 5+1, probíhá střídání hokejovým způsobem, za vítězství se počítají 3 body, při remíze 1 bod a o pořadí rozhodne: a) počet bodů, b) vzájemné utkání, c) rozdíl branek, d) při naprosté shodě penalty (po 3 z každé strany, pak po 1 do rozhodnutí).

Malí fotbalisté se snaží ze sebe dostat to nejlepší, se stejným cílem reagují na akce svých svěřenců trenéři a jejich asistenti. Vlastně i někteří rodiče. Vše probíhá bez větších problémů či neshod. Přece jen to jsou ještě malé děti, které si mají hru užít, aby je fotbal bavil i nadále. Být stresován ze špatných výkonů na hřišti není zrovna tou nejlepší motivací.

A jakže vše dopadlo?

V kategorii mladších přípravek se dohrálo v následujícím pořadí:

1. SK Horní Bříza
2. Slavoj Mýto „A“
3. TJ SPARTAK STRAŠICE
4. Sokol Raková
5. TJ Baník Zbůch
6. TJ Baník Stříbro
7. Slavoj Mýto „B“
8. FC Mirošov
9. FK Kohouti Rokycany 2011
10. TJ Holoubkov

Nejlepším hráčem byl vyhlášen Cuttler Caspar z FK Kohouti Rokycany 2011, nejlepším střelcem Jásek Antonín z SK Horní Bříza a nejlepším brankářem Svoboda Kryštof z Sokol Raková.

Ve starší přípravce bylo dosaženo těchto výsledků:

1. SK Petřín Plzeň
2. Slavoj Mýto
3. FK Kohouti Rokycany 2008
4. SK Horní Bříza
5. Plzeň Letná
6. TJ SPARTAK STRAŠICE
7. FK Komárov
8. TJ Holoubkov
9. FC Mirošov

Nejlepším hráčem byl v této kategorii vyhlášen Končel Jiří z Slavoj Mýto, nejlepším střelcem Škarda Martin z SK Petřín Plzeň a nejlepším brankářem Dostál Jaroslav z TJ SPARTAK STRAŠICE.

Všechny týmy, bez rozdílu, byly odměněny taškou se sladkostmi a diplomy. Vítězná mužstva a ocenění jednotlivci obdržely poháry a věcné ceny.

Všem zúčastněným patří velké poděkování. Díky České unii sportu za finanční podporu.

Příští rok ve stejné datum se tu snad opět sejdeme.

 

Fotografie z akce si můžete prohlédnout v galerii oddílu kopané.

 

logo cus ssn

 

 

logo strasice       logo nsa       logo plzensky kraj       logo swietelsky       logo dezort       logo strasice
Obec Strašice   Národní sportovní agentura   Plzeňský kraj   SWIETELSKY stavební s.r.o.   DEZORT KOVOVÝROBA s.r.o.   Služby obce Strašice s.r.o.
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com