001Oddíl sport pro všechny zajišťuje cvičební hodiny pro širokou veřejnost – rodiče a děti, žactvo a ženy. Přinášíme vám zprávu o jeho činnosti v roce 2019.

 

Rodiče s dětmi

Cvičební hodiny rodičů a dětí navštěvuje téměř 30 dětí ve věku od 2 - 6 let. Děti se seznamují s pohybem na nářadí a novými cvičebními pomůckami. Pod vedením zkušené cvičitelky Pavly Hrazdilové je pohyb dětí doprovázen dětskými písničkami.

 

Žákyně a žáci

Žákyně i žáci pod vedením cvičitelek E. Kroupové a J. Andrlíkové se zaměřují na základní gymnastické prvky, atletiku, hry v tělocvičně a orientaci v přírodě.

00211. - 24. 3. 2019 se žactvo zapojilo do soutěže vyhlášené Komisí žactva a mládeže MR ČASPV s názvem Zápolení na dálku. Soutěž byla zaměřena na plnění disciplín – skok z místa, hod míčem v sedu, přeskoky přes švihadlo za 30 s a přesun po lavičce na čas (nohama na lavičce a rukama na zemi). Všichni soutěžící byli nadšeni, soutěž je bavila a změřili svoji zdatnost celorepublikově. Naše děti se umístily ve svých kategoriích v první polovině soutěžního pole. Nejlepší se umístila E. Doskočilová a to na 14. místě z celkového počtu 326 soutěžících.

003Dne 1. 4. se v tělocvičně ZŠ Strašice konala Okresní soutěž všestrannosti. Tato soutěž už má dlouholetou tradici. I zde uspěli žáci a žákyně na předních místech:

Žáci - 2. místo Senčák Jan, 3. místo Hodek Matyáš
O - kategorie předškoláci - 1. místo Švandrlíková Sára
Žákyně kat. I - 1. místo Doskočilová Eliška, 2. místo Dardová Nikola
Žákyně kat. II - 1. místo Štokrová Markéta, 2. místo Nodžáková Tereza, 3. místo Müllerová Valentina
Žákyně kat. III - 1. místo Mudrová Aneta, 2. místo Müllerová Vanesa

004V Rokycanech 2. 5. proběhlo okresní kolo v atletice. Zde se zúčastnili žáci Matyáš Hodek a žákyně Dardová Nikola, Mudrová Aneta, Müllerová Vanesa a Nodžáková Tereza. Svým umístěním postoupili do krajského kola. 005Zde získala výborné 2. místo Vanesa Müllerová a postoupila do republikové soutěže, za žáky postoupil Matyáš Hodek.

Orientační závod Medvědí stezka se konal 11. 6. v Habru, kde se umístily dvojice Hodek Matyáš, Senčák Jan a z děvčat Aneta Mudrová a Müllerová Vanesa. Obě dvojice postoupily do krajského kola. Dvojice děvčat následně postoupila do republikového kola.

 

Ženy

Ženy se pravidelně zúčastňují cvičebních hodin při hudbě, zaměřených na posilování, protahování a strečink. Některé se zúčastňují i celorepublikových akcí, tak jako byl slet, republikové přehlídky pódiových skladeb.

006Ve dnech 7. – 13. července 2019 se v rakouském Dornbirnu konala 16. světová gymnaestráda. Největší nesoutěžní přehlídka gymnastických sportů, kterou Mezinárodní gymnastická federace /FIG/ pořádá každé 4 roky. 007První gymnaestráda se konala v roce 1953 v Rotterdamu. Světová gymnaestráda sdružuje největší počet sportovců ze všech akcí FIG. Účastnit se může každý, bez ohledu na pohlaví, věk, rasu, náboženství, kulturu, schopnosti nebo společenské postavení. V Dornbirnu se představilo pět kontinentů. Nejpočetnějšími účastníky jsou tradičně Švýcarsko (3 040 sportovců), Německo (2228 cvičenců), ale i vzdálené Finsko s 1 525 účastníky. Představilo se i 13 nových zemí jako např. Malta, Mozambik, Keňa, Paraguay, Fidži, apod.. Světové gymnaestrády se tak zúčastnilo více než 18 000 cvičenců z celého světa.

008Česká republika se v celkovém počtu 66 zemí z celého světa svou účastí velice dobře reprezentovala. Na letošní WG dorazilo 883 českých účastníků. Z České gymnastické federace, z České obce Sokolské a České asociace sportu pro všechny. Česká výprava se představila ve 3 hromadných skladbách a 2 pódiových vystoupeních. Hromadná skladba České asociace sport pro všechny předvedla skladbu poeticky nazvanou „Gymnastický sen“ autorů Vilmy Novotné, Ivety Holé a Jardy Sauera. Podle potlesku a obdivu diváků bylo zřejmé, že se skladba líbila.

009Z naší TJ Strašice se zúčastnily 3 cvičenky, které celý rok nacvičovaly skladbu a strávily mnoho hodin na secvičných ve sportovním středisku v Doubí u Třeboně. Tato práce se zúročila nezapomenutelnými prožitky a zážitky, které si z WG přivezly.

Jana Andrlíková

 

 

logo strasice       logo nsa       logo plzensky kraj       logo swietelsky       logo dezort       logo strasice
Obec Strašice   Národní sportovní agentura   Plzeňský kraj   SWIETELSKY stavební s.r.o.   DEZORT KOVOVÝROBA s.r.o.   Služby obce Strašice s.r.o.
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com