lakros-mcr-2019Poslední červnový víkend se ve Strašicích konalo zakončení lakrosové sezóny - mistrovství republiky v českém lakrosu. Na MČR se kvalifikovaly podle umístění v ligové tabulce čtyři nejlepší ženské týmy a sedm mužských týmů. V obou kategoriích měly Strašice své zástupce.

lakros-mcr-2019Od sobotního rána probíhaly zápasy v základních skupinách, ve kterých se oběma strašickým týmům dařilo. Ženy si všemi vyhranými zápasy zajistily nedělní finále, muži dvěma výhrami a jednou prohrou postoupili do semifinále.

lakros-mcr-2019Oba týmy čekaly v neděli těžké a důležité zápasy. Mužský tým v semifinále bohužel nestačil na loňské mistry z Holešova a čekal ho odpoledne zápas o bronz. Před plnými tribunami a za hlasitého fandění diváků se však strašickým nepodařilo získat pro Strašice bronz a podlehli tak papírově silnějšímu týmu Gusanu Rojo.

lakros-mcr-2019Ženy měly medaili jistou, chtěly se však poprat o tu nejvzácnější. Finále proti Tyšunkám Seletice, které letos získaly ligový titul, bylo napínavé do samotného konce. Domácím Fabiánkám se ale podařilo udržet těsné vedení a skórem 9:8 dosáhly počtvrté v řadě na titul mistryň ČR.

lakros-mcr-2019Konečné pořadí týmů:

Muži: 1. Iktočante Holešov, 2. BruTAL Praha, 3. Gusano Rojo, 4. Fabiáni Strašice, 5. Refugees, 6. 300 Lanžhot, 7. LC Highlanders Zábřeh

Ženy: 1. Fabiánky Strašice, 2. Tyšunky Seletice, 3. Cinzano Praha, 4. Paka Praha

lakros-mcr-2019V individuálních statistikách se prosadila Nikola Staňková, která byla vyhlášena nejlepší střelkyní, druhou nejlepší nahrávačkou turnaje a získala i nejvíce kanadských bodů z žen. Tradičně se dařilo i strašickým brankářům, kdy se Kamil Praum stal 3. nejlepším brankářem a Lucie Šujanová nejlepší brankářkou turnaje.

Za lakrosový oddíl chceme poděkovat všem divákům, kteří naplnili během turnaje tribuny, a Spartaku Strašice, pod jehož záštitou jsme mohli mistrovství uspořádat na domácí půdě.lakros-mcr-2019

Od září do června probíhá každou neděli od 17 hodin dětský lakrosový kroužek, na který je možné přihlásit děti starší 8 let. Po něm následují tréninky dospělých. Zájemci o lakros jsou vítáni!

 

Autor fotografií: Ivo Novák